Sunday, April 25th 2010

CrossFit Kids – Cardiovascular/respiratory endurance

CrossFit Kids action

CrossFit Kids – Marina (Huntington Beach, CA)

Today practice hollow rocks and superman’s

Skill Day Brain Teaser:
Back in the days when candy cost just a few cents a piece, Alice was able to buy exactly 100 pieces of candy for a dollar. Some of her candy cost 10 cents a piece; some of her candy cost 3 cents a piece; and some of her candy cost 1 penny for 2 pieces.
How many pieces of each price candy did Alice buy?

Leave a Reply

*

captcha *